MENU
VIDEO Kup bilet Park Sportowy Spacer 3D SQUASH & FITNESS Zrób Prezent SPORT HOTEL

recepcja TERMY

Dojazd

Woda – klucz do sukcesu

W Termach Cieplickich wykorzystywane są wody zmineralizowane, fluorkowo - krzemowe o najwyższej temperaturze wypływu dochodzącej do 87°C i najwyższej zawartości krzemionki ze wszystkich wód zdrojowych w Europie. Gorąca woda w basenach termalnych pochodzi z odwiertu o głębokości ponad 2000 m. Dodatkowo w celu zbilansowania składu wód znajdujących się w nieckach basenowych wykorzystywana jest również woda źródlana.

Baseny oraz wanny jacuzzi są wypełnione wodą, której nadajemy optymalną temperaturę w przedziale 27°C - 36°C.

Jakość wody oraz najwyższe standardy higieny są dla nas niezwykle ważne, dlatego stosujemy najnowocześniejsze i najbardziej efektywne sposoby uzdatniania wody takie jak: czyszczenie filtrami piaskowymi, koagulacja, naświetlanie ultrafioletem. Te profesjonalne zabiegi zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa sanitarnego oraz komfort naszych klientów co potwierdza certyfikat jakości wody wydawany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Jeleniej Górze.

Woda termalna i trochę historii

Wody fluorkowo-krzemowe o najwyższej zawartości krzemionki ze wszystkich wód zdrojowych w Europie mają działanie rozgrzewające, zapobiegają tworzeniu się kamienia w układzie moczowym, zwiększają mineralizację kości, zapobiegają próchnicy zębów, mają także działanie antybakteryjne. Z jej właściwości leczniczych korzystali niegdyś znani ludzie, m.in: królowa Maria Kazimiera Sobieska, książę Stanisław Poniatowski, poeta Johann Wolfgang Goethe, król Prus Fryderyk Wilhelm III i królowa Luiza oraz John Quincy Adams – późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę wysoką temperaturę (blisko 90°C) i bardzo duże zmineralizowanie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, woda z ujęcia geotermalnego mieszana jest z wodą źródlaną.

Czystość wody

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze stwierdza, że woda na pływalni kryto-odkrytej ,,Termy Cieplickie" Jelenia Góra Park Zdrojowy 5 spełnia wymagania fizyko-chemiczne i mikrobiologiczne, określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

Dokument orzekający czystość wody do pobrania tutaj

Prosimy o potwierdzenie adresu i wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu przesyłania newslettera - szczegóły w mailu, który zostanie do Państwa wysłany po zapisaniu się.
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess