MENU
VIDEO Kup bilet Park Sportowy Spacer 3D Rezerwuj zajęcia, kort Zrób Prezent SPORT HOTEL

recepcja TERMY

Dojazd

Baseny termalne

Termy Cieplickie to kameralny park wodny, w którego ofercie znajdą Państwo m.in baseny termalne. Ośrodek zlokalizowany jest w centrum uzdrowiskowym Jeleniej Góry, w którym można znaleźć gamę ciekawych atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie rurowe i trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna, leżanki wodne, jacuzzi, bicze i płaszcze wodne, dziką rzekę i huśtawkę wodną. Łączna powierzchnia lustra wody w Termach Cieplickich to 1155 m2, a temperatura wody we wszystkich basenach wynosi od 27°C do 36°C, głębokość sięga od 0,4 m do 1,6 m.

Na terenie kompleksu znajdują się również wyjątkowe baseny termalne zdrojowe oraz norweskie, które pozwalają na zrelaksowanie się na zewnątrz w gorącej wodzie, nawet przy najzimniejszej temperaturze. Oba baseny termalne zajmują one łącznie ponad 255m2 i są wyposażone w między innymi masażery, tryskacze wodne oraz gejzery. Dzięki głębokości do 1,30m można bezpiecznie korzystać z basenów termalnych, niezależnie od własnych umiejętności pływackich.

Uzupełnieniem oferty sportowo-rekreacyjnej jest strefa SPA Term Cieplickich, w której znajdują się: sauny (2 fińskie, 1 infrared, 1 parowa), 3 wanny jacuzzi, grota śnieżna i wytwornica lodu, strefa relaksu z leżankami oraz 2 gabinety masażu.

Idealna lokalizacja Term Cieplickich u podnóża Karkonoszy sprawia, że jest to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku również dla turystów przebywających w Karpaczu i Szklarskiej Porębie.

Basen pływacki

Basen dla dorosłych, dzieci uczących się pływać i seniorów dbających o zdrowie. Cztery tory o długości połowy basenu olimpijskiego (25 m) umożliwiają treningi indywidualne i grupowe. Dzięki systematycznym ćwiczeniom pływackim w basenie Term Cieplickich można poprawić swoje wyniki sportowe, wzmocnić plecy, wyrzeźbić sylwetkę i nauczyć się pływać w każdym stylu. Tuż obok basenu znajduje się wejście do relaksacyjnej strefy SPA.

Ilość torów:                   4

Długość basenu:        25 m (tzw. short course)

Głębokość:                  1,1m – 1,6 m

Temperatura wody:     29°C

Basen rekreacyjny

To miejsce zabawy i odpoczynku dla wszystkich gości. Znajdują się tu wyjątkowe atrakcje: dzika rzeka, huśtawka wodna, leżanki z bąbelkami oraz strumienie masujące plecy i kark. Niecka połączona jest wodnymi korytarzami z basenem pływackim, dzięki czemu można swobodnie przemieszczać się między nimi bez wychodzenia z wody.

Głębokość:                  1,2 m

Temperatura wody:      29°C

Atrakcje:                     

 • 5 leżanek z bąbelkami,
 • 2 wąskie strumienie masujące kark,
 • 2 szerokie strumienie masujące kark,
 • huśtawka wodna,
 • dzika rzeka.

Brodziki

Brodziki to ciepłe i bezpieczne baseny dla dzieci. Tutaj maluchy mogą oswoić się z wodą oraz wykonywać ćwiczenia, które pomagają im zdrowo rosnąć. Woda w tych basenach jest cieplejsza niż w pozostałych nieckach, bo bliska temperaturze ciała rodzica. Dzięki temu niemowlęta nie marzną i czują się bezpiecznie, a starsze dzieci nie odczuwają strachu przed zanurzaniem i chętnie uczą się pływać.

Głębokość:                 0,4m i 0,6m
Temperatura wody:   36°C
Atrakcje:

 •    2 zjeżdżalnie wodne,
 •    2 Tryskacze Foki,
 •    jeżyk.

Na basenie z maluchem

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo rodzin z dziećmi, w szatniach Term Cieplickich zamontowano przewijaki. 

Aby wizyta „maluszka” w Termach Cieplickich była udana, należy pamiętać o kilku zasadach:
• ubieramy dziecko w specjalną pieluchę do zabawy w basenie,
• nie karmimy dziecka na godzinę przed wejściem do wody,
• na strefę basenową wnosimy dziecko owinięte w ciepły ręcznik,
• podczas wchodzenia do basenu przytulamy malucha do siebie, pozwalając mu jednocześnie na swobodne obserwowanie otoczenia,
• zabieramy na basen ulubione zabawki dziecka, z którymi kąpiemy je w domu.

Basen parkowy

Największy basen Term Cieplickich jest czynny sezonowo. Składa się z trzech niecek, plaży drewnianej i zielonej z leżakami oraz strefą chilloutu (parasole, pufy). Wielbiciele sportów wodnych mogą korzystać z ustawionego w basenie kosza do gry w wodny basketball lub zjechać jedną z dwóch zjeżdżalni: rurową lub trzytorową zjeżdżalnią rodzinną. Wszystkie części basenu są połączone wodnymi przejściami, którymi swobodnie można przemieszczać się bez wychodzenia z wody. Jedna z niecek znajduje się wewnątrz budynku - w niej znajdziemy ocienioną przestrzeń do pływania oraz dwie wanny jacuzzi.

Głębokość:                 1,1 m – 1,3 m

Temperatura wody:    32°C

Atrakcje:                    

 • zjeżdżalnia trzytorowa,
 • zjeżdżalnia rurowa,
 • kosze do gry w basketball,
 • 6 tryskaczy wodnych,
 • 2 parasole wodne,
 • strefa chilloutu (pufy, parasole),
 • leżaki.

Zjeżdżalnie wewnętrzne

Zjeżdżalnia Cebula i wewnętrzna zjeżdżalnia rurowa posiadają swoje osobne baseny do bezpiecznego lądowania. Zjeżdżalnie te przygotowano z myślą o gościach, którzy szukają mocniejszych wrażeń i mnóstwa dobrej zabawy.

Głębokość:                 

 • 1,2 m Basen zjeżdżalni rurowej,
 • 1,8 m Basen zjeżdżalni Cebula.

Temperatura wody:    27°C


Basen Termalny Norweski

Całoroczny Basen Termalny Norweski składa się z dwóch niecek: wewnętrznej i zewnętrznej. W zimie można poczuć się w nim jak na Islandii, kąpiąc się pod gołym niebem w parującej wodzie, gdy na głowę spadają płatki śniegu. Latem nie traci on swego uroku. Oprócz kameralnego tarasu i słonecznej lokalizacji, ma także relaksujące leżanki.

Prosimy o potwierdzenie adresu i wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu przesyłania newslettera - szczegóły w mailu, który zostanie do Państwa wysłany po zapisaniu się.