MENU
VIDEO Kup bilet Park Sportowy Spacer 3D SQUASH & FITNESS Zrób Prezent SPORT HOTEL

recepcja TERMY

Dojazd

Jelenia Góra - atrakcje w mieście i okolicach

Jelenia Góra słynie nie tylko z Term Cieplickich oraz bliskości górskich miasteczek takich jak Szklarska Poręba, czy Karpacz. Miasto i okoliczne wioski same w sobie kryją wiele atrakcji turystycznych, które pozwalają miło i aktywnie spędzić czas. Nic zatem dziwnego, że jest ono przez cały rok chętnie odwiedzane przez turystów. Jakie atrakcje można zobaczyć w Jeleniej Górze i w okolicy?

Dlaczego Jelenia Góra to dobre miejsce na odpoczynek?

Dlaczego w Jeleniej Górze zawsze jest mnóstwo turystów rozmaitego pochodzenia? Odpowiedź jest prosta - miasto to kryje w sobie niezwykły spokój, a jednocześnie posiada wiele miejsc, które raz zobaczone, na zawsze zapadają w pamięć. Już sam wjazd do Jeleniej Góry od strony kotliny zapiera dech w piersiach. Jest to początek pięknej przygody, które wiele osób chce powtórzyć.

Przyjeżdżając do tego miasta nie sposób nie odwiedzić Starego Rynku, którego punktem centralnym, jak można się spodziewać jest przepiękny Ratusz i zabytkowe kamieniczki. Po drodze można wielokrotnie spotkać jelenia - symbol miasta. Obok Ratusza stoi również zabytkowy tramwaj. Dla tych, którzy nie znają historii miasta, ten widok jest wyjątkowy. Skąd się tam wziął? Otóż wiele lat temu jedną z form komunikacji w mieście były właśnie tramwaje. Dziś już nie spotkamy ich na ulicach, pozostał tylko ten jeden, w którym znajduje się Informacja Turystyczna.

Zabytkiem, którego absolutnie nie można pominąć, będąc w Jeleniej Górze jest Zamek Paulinum. W XIX wieku był to pałac myśliwski. Obecnie w obiekcie znajduje się SPA i hotel z restauracją. Do tego miejsca można dojść spacerując po pięknym parku, kryjącym w sobie niezliczoną ilość przepięknych skałek.

Okolice Jeleniej Góry równie bogate w atrakcje

Propozycje, które zostały przedstawione powyżej to tylko skrawek tego, co oferuje piękna Kotlina Jeleniogórska. Do miasta bowiem przyłączone są niegdyś samodzielne miejscowości takie, jak: Sobieszów, Cieplice - Zdrój czy Goduszyn, które skrywają w sobie wiele parków zdrojowych, piękne widoki i lokalne atrakcje.

Jelenia Góra jest miejscem, do którego można uciec przed zgiełkiem dużego miasta lub tłumem turystów, których w sezonie nie brakuje w pobliskim Karpaczu, czy Szklarskiej Porębie. Tutaj naprawdę można wypocząć, podumać. Szlaki turystyczne - te piesze i te rowerowe, sprawiają, że miejsce to chętnie odwiedzane jest przez turystów zarówno zimą, jak i latem.

Warto dodać, że wyżej wymienione atrakcje nie są jedynymi, które zachwycają przybyłe do miasta osoby.

Prosimy o potwierdzenie adresu i wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu przesyłania newslettera - szczegóły w mailu, który zostanie do Państwa wysłany po zapisaniu się.