MENU
VIDEO Kup bilet SPACER

Woda – klucz do sukcesu

W Termach Cieplickich wykorzystywane są wody zmineralizowane, fluorkowo - krzemowe o najwyższej temperaturze wypływu dochodzącej do 87°C i najwyższej zawartości krzemionki ze wszystkich wód zdrojowych w Europie. Gorąca woda w basenach termalnych pochodzi z odwiertu o głębokości 1800 m. Dodatkowo w celu zbilansowania składu wód znajdujących się w nieckach basenowych wykorzystywana jest również woda źródlana.

Unikalne walory zdrowotne naszej wody znane są już od setek lat. Cieplicka woda termalna silnie rozgrzewa, zapobiega tworzeniu się kamieni w układzie moczowym, zwiększa mineralizację kości, zapobiega próchnicy zębów, zwiększa mikcję i diurezę oraz działa antybakteryjnie.

Baseny oraz wanny jacuzzi są wypełnione wodą, której nadajemy optymalną temperaturę w przedziale 27°C - 36°C.

Jakość wody oraz najwyższe standardy higieny są dla nas niezwykle ważne, dlatego stosujemy najnowocześniejsze i najbardziej efektywne sposoby uzdatniania wody takie jak: czyszczenie filtrami piaskowymi, koagulacja, naświetlanie ultrafioletem. Te profesjonalne zabiegi zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa sanitarnego w Termach Cieplickich.

Historia

Z jej właściwości leczniczych korzystali niegdyś znani ludzie, m.in: królowa Maria Kazimiera Sobieska, książę Stanisław Poniatowski, poeta Johann Wolfgang Goethe, król Prus Fryderyk Wilhelm III i królowa Luiza oraz John Quincy Adams – późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę wysoką temperaturę (blisko 90°C) i bardzo duże zmineralizowanie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, woda z ujęcia geotermalnego mieszana jest z wodą źródlaną.

@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess